GORE-TEX ekstra konforlu devriye ayakkabıları

İstisnai ısı kaybı: Kum, toz ve şüpheli sıvılara karşı koruma ile birlikte sıcak havalarda devriye vazifesi için tasarlanmıştır.

Dayanıklı su geçirmezlik
Son derece yüksek nefes alabilirlik

Çölde veya tropik koşullarda devriye görevi yapan askerler ısı, toz, kum ve ara sıra durgun su ve sıvılarla karşı karşıya kalmak zorundadır. Doğru botlar görevlerine odaklanmaları için onlara konfor, koruma ve güven verir. GORE-TEX ekstra konforlu devriye ayakkabıları ısı kaybı ölçeğinde sınıfının en tepesinde yer almaktadır. Bu hafif botlar son derece sağlam olmalarının yanı sıra kullanılan özel  laminat ve akıllı yapıları sayesinde su geçirmezdir.

Bu botlar ayrı bir astar içermez. Tek katmanlı çeperden oluşan yapılarında özel bir 3 katmanlı laminat esas alınmıştır. Bu yepyeni yapı, günümüzde silahlı kuvvetler tarafından tipik olarak kullanılan membran bazlı botlardan oldukça farklıdır. Bu botlar neredeyse hiç su almaz, daha hızlı kurur ve daha hafiftir. Asgari düzeyde ısı köprüsü sağlayan sınırlı köpük kullanımına sahiptirler. Devriye gezen askerler için bu botlar farklılık yaratır.

 

İdeal kullanım alanı

  • Kentsel ortamda düşük ile orta düzey muharebe tehdidi, hafif sırt çantası ağırlığı ile kısa görevler
  • Bu botlar kum, toz ve durgun su koruması gerektiğinde mükemmeldir