GORE® CHEMPAK® ürünleri

Geniş çaplı kimyasal ve biyolojik koruma, görev performansını geliştirir.

Askerler toksik kimyasal veya biyolojik olaylarla karşı karşıya kaldığında birden çok türde tehdide karşı korumaya ihtiyaç duyar. Kıyafetleri özgürce hareket etmelerine ve daha uzun süre görevlerini yerine getirmelerine izin vermelidir.

GORE® CHEMPAK® ürünleri gelişmiş bir su buharı geçirimli (nefes alabilir) ePTFE bazlı kimyasal ve biyolojik koruyucu film kullanır. Bu bariyer teknolojisi çok çeşitli tehlikeli kimyasal buharlara, sıvılara ve aerosollere karşı koruma sağlarken yüksek düzeyde su buharı (ter) geçirimine izin verir. Gore, iki malzeme teknolojisi yelpazesine sahiptir: GORE® CHEMPAK® selectively permeable kumaş (nefes alabilir membranlı) ve GORE® CHEMPAK® ultra barrier kumaş (nefes almayan laminat yapısı) 

 

 

GORE® CHEMPAK® SELECTIVELY PERMEABLE (SP) KUMAŞLAR
GORE® CHEMPAK® ULTRA BARRİER KUMAŞLAR
BUHARLAR VE AEROSOLLER Kimyasal Harp Ajanları ve Toksik Endüstriyel Kimyasallar
KONTAMİNE PARTİKÜLLER Biyolojik Harp Ajanları
Nefes alabilirlik
SIVILAR Kimyasal/Biyolojik Harp Ajanları ve Toksik Endüstriyel Kimyasallar
Dış Kumaş
GORE CHEMPAK® İsteğe Bağlı Geçirimli Membran
Astar Kumaş

Gore, kimyasal ve biyolojik tehlikelere karşı geniş çaplı koruma için nefes alabilirlik teknolojisine sahiptir.

GORE® CHEMPAK® SP kumaşlar ısı gerilimini, buharlaştırarak soğutma yoluyla düşürmek amacıyla su buharı geçirimine izin verirler. Sıvı toksik endüstriyel kimyasallar, biyolojik ajanlar ve viral parçacıklara karşı fiziki bir bariyer sağlarlar. Havayı geçirmezler, böylece en yüksek düzeyde aerosol koruması sunarlar. Kimyasal harp ajanlarına karşı yapılan bu geniş çaplı savunma yakıta, deniz suyuna ve diğer kirletici maddelere maruz kaldıktan sonra dahi etkisini sürdürür. Kumaşlar hafif, ince ve esnektir. Eldiven ara astarlarının ve çorapların yanı sıra üst giysilerde ve çok yönlü iki parçalı streç iç çamaşırlarında kullanılırlar.

 

İyileştirilmiş hareket kabiliyeti ve dokunma hissi için ince ve hafif malzemeler. GORE® CHEMPAK® ultra barier kumaşlar küçük dam
KONTAMİNE PARTİKÜLLER Biyolojik Harp Ajanları
SIVILAR Kimyasal/Biyolojik Harp Ajanları ve Toksik Endüstriyel Kimyasallar
Dış Kumaş
GORE CHEMPAK® Ultra Bariyer Kumaşlar
Astar Kumaş

İyileştirilmiş hareket kabiliyeti ve dokunma hissi için ince ve hafif malzemeler.

GORE® CHEMPAK® ultra barier kumaşlar küçük damlacıkların, parçacıkların, toksik sıvıların ve aerosollerin içeri girmesini engelleyecek nefes alabilir olmayan bir membrana sahiptir. Bu kumaş petrole, yağlara, yağlayıcılara ve diğer sıvı haldeki kirletici maddelere maruz kaldıktan sonra dahi özelliklerini korur. GORE® CHEMPAK® ultra bariyer kumaş eldiven içinde parmaklar arasında hacmi azaltıp genel kullanım etkinliğini artırırken giysilerde ve galoşlarda hareket ve bükülme kabiliyetini iyileştirir.

 

  • ChemBio Ürünleri için GORE® CHEMPAK® kumaş teknolojisi

    GORE® CHEMPAK® kumaş teknolojisi askerleri tehlikeli kimyasal olaylara karşı korur.