Polis

Police

Kolluk kuvvetlerinin çok çeşitli giyim ihtiyacı vardır.

Üniformalar polislik mesleğinin vazgeçilmez birer parçasıdır. 

Hangi ceket, pantolon veya ayakkabıyı giyerseniz giyin, kullanıcıya özel koruma sağlayan ayırt edici bir üniforma görüntüsü sağlamak hayati önem taşıdığı kadar sokakta halk tarafından kolayca tanınabilmek de büyük önem arz eder. 
Aynı kumaş, aynı renk ama farklı teknolojiler.

Gore’un polislere yönelik işlevsel kumaşları ve tekstil teknolojileri son kullanıcı ihtiyaçları titizlikle analiz edildikten sonra geliştirilmiştir.

Gore ürünleri ile birlikte farklı emniyet birimleri görevleri ve hava koşulları ne olursa olsun işlerini stressiz bir şekilde yerine getirebilmektedir.

 

Gore çeşitli polis faaliyetleri için kumaş üretmektedir

Ofis memuru ve Devriye memuru

Polis memurları değişen koşullarda çalışır. Bazen dışarıda, bazen ofistedirler. İşleri zaman zaman çok hareketli, zaman zaman sakindir. Kötü hava koşullarında konforlu ve nefes alabilir bir korunma talep ederler.

Çevik Kuvvet

Gösterilere sevk edilen polis memurlarının hava koşullarına, yanan sıvılara veya kostik kimyasallara karşı korunmaya ihtiyacı vardır.

Özel Harekat

Avrupa polis teşkilatlarının özel harekat birimleri, çok çeşitli işlevsel giyim gerektirir: kamuflaj kıyafetleri, esnek sistemler, yüksek teknoloji gözetleme sistemleri veya deniz polisleri için dalgıç kıyafeti.

Özel Birlikler

Özel birlikler için bireysel koruyucu giyim sistemleri ve ayakkabılar gerekir. Bunlar içerisinde motosikletli devriye polisleri, nehir ve liman polisi, dağ polisi, köpekli polisler, helikopter ekipleri ve diğer uzmanlar yer alır.

Koruma

Faal nem bariyeri

Zaman zaman sağanak yağış, şiddetli rüzgarlar ve dalgalı sıcaklıklar ile birlikte sürekli yağış, açık havadaki koruma ve devriye vazifeleri için gerçek bir zorluk oluşturur. Hava koşullarına karşı iyi koruma ve giyen kişi için konfor sağlayan bir dizi entegre giyim sistemine ve yüksek kalite koruyucu ayakkabı ve eldivene sahip olmak hayati önem taşır. Polis memurlarının tamamen görevlerine odaklı kalmalarına izin verir.

Düşük sıcaklıklar

-20°C’ye kadar düşük sıcaklıklar, kar yağışı ve sert rüzgar ile birlikte gece devriye vazifesi veya sabit koruma vazifeleri, sınır kontrolleri ya da araç kontrolleri son derece zordur. Bu senaryolar, optimum konfor ile birlikte hava koşullarına ve soğuğa karşı koruma sağlayan ekipmanlar gerektirir.

Yüksek sıcaklıklar / yüksek faaliyet

Kentte, kırsalda ve dağlık alanlarda ve farklı kaynaklarla yapılan devriye ve koruma vazifeleri, kısa ve şiddetli fırtınalarla birlikte sıcak havalarda çok daha zor olabilir. Değişen senaryolar hava koşullarına karşı mükemmel koruma, optimum hareket özgürlüğü sağlayan ve değişken hava koşullarına veya sıcaklıklarına uyarlanabilen çok işlevli ekipmanlar gerektirir – örneğin iç ve dış mekan arasında sık geçiş yapıldığında.

Rüzgar geçirmez

Giysi, rüzgarlı hava koşullarında ve açık alanda uzun süreli görevlendirmelerde kullanıcının vücut ısısının muhafaza edilmesini sağlar. 

Belirli kişisel koruma işlevi

Isı ve alev

Gore bariyer kumaşlar, kamu düzenini bozan eylemlerle karşı karşıya kalan memurlar için en yüksek düzeyde sıvı ve alev koruması sağlar. Kalabalık arasında dolaşmak veya bir kurtarma görevinde yer almak koruyucu, nefes alabilir ve sıvı geçirmez çevik kuvvet teçhizatı gerektirir.

Kostik kimyasallar

Polis memurlarının özellikle kamu düzenini ilgilendiren bir durumda kostik kimyasallara maruz kalabileceği pek çok durum vardır. Gore bariyer kumaşlar kimyasalların giyimin, ayakkabıların veya eldivenlerin içine nüfuz etme ya da kumaşın içine emilme riskini azaltarak hem sıvının nüfuz etmesine karşı koruma hem de etkili kimyasal akışı sağlar.

Yanan sıvılar

Kamu düzeni kontrol durumlarında polis memurları molotof kokteyli kullanımıyla karşı karşıya kalabilir. Molotof kokteyli çok sayıda farklı malzemeler içerebilir ancak en önemlisi yanan sıvılardır. Gore kumaş teknolojilerinin kullanılması, giyen kişiyi çok çeşitli hava koşullarına karşı korumanın yanı sıra toplumsal olaylarda koruma açısından sınıfının en iyisi olması anlamına gelir.

Konfor

Nefes alabilirlik

Pek çok ortam ve iş senaryosunda söz konusu memur terleyecektir. Nefes alabilir giysi ve ayakkabılar terden dolayı oluşan su buharının geçirilmesine izin vererek kullanıcıyı kuru tutar. Aşırı terlemede yalıtım katmanının doygunluğa ulaşması ve akabinde oluşacak ısıl koruma kaybını önlemek için giysinin, ayakkabıların ve eldivenlerin hızlı bir şekilde kuruyabilmesi çok önemlidir.  GORE-TEX ve GORE® WINDSTOPPER® Kumaşlar kullanılarak üretilen giysiler optimum nefes alabilirlik, dayanıklılık ve hava koşullarına karşı koruma dengesi elde etmek üzere tasarlanmıştır.

Hafif

Yüksek aktivite gerektiren görevler sırasında hafif kıyafet gymek hayati önem taşır. Gore Micro Grid Astar teknolojisi en gelişmiş astar teknolojisidir. Mümkün olabilecek en hafif ve mukavim kıyafet konseptlerinin geliştirilmesine imkân tanır.
Emniyet güçleri daha hafif, daha atletik ayakkabılar istediğinde taktik GORE-TEX vazife ayakkabıları doğru çözümdür, yüksek düzeyde koruma işlevini hafif ve sportif ayakkabı tasarımıyla bir araya getirirler.

Polis için GORE-TEX ve GORE® WINDSTOPPER® giysiler

Daha fazlasını öğrenin