ChemBio Ürünleri için GORE® CHEMPAK® kumaş teknolojisi

Askerler tehlikeli kimyasal veya terörist saldırılarla karşı karşıya kaldığında maruziyetten korunacaklarından emin olmaları gerekir.

GORE® CHEMPAK® fabric technology for ChemBio Products

Modern taktik operasyonlar ısıl performans kaybı yaşanmadan geniş kapsamlı koruma gerektirmektedir. GORE® CHEMPAK® Selectively Permeable kıyafelerin sunduğu tam da budur. Nem buharı geçirimlilikleri, fizyolojik yükün azaltılmasına izin verir. Giysi, eldiven ve ayakkabı astarları yakıta, yağa ve deniz suyuna maruz kaldıktan sonra dahi kimyasal harp ajanlarına ve toksik endüstriyel kimyasallara karşı koruma sağlar. Ayrıca aerosol korumasının yanı sıra biyolojik ve viral koruma da sunarlar. Bu çok yönlü teknoloji ABD Özel Operasyonlar Komutanlığı (SOCOM) tarafından Üniformaya Entegre Koruma Takımı (UIPE 1) için iç çamaşırı (temel katman) olarak kullanılmaktadır. İtalyan Donanması, bu teknolojiyi üst giysi olarak kullanmaktadır.
GORE® CHEMPAK® Ultra Bariyer Teknolojisi nefes alabilir değildir ve konsantrasyonlar hayatı veya sağlığı tehdit eden (IDLH) seviyelerin üzerinde olduğunda geniş çaplı koruma sağlar.

İlgili ürünler

 • Muharebe üniforması için Ani Yangın Koruması

  Alev geciktirici GORE® PYRAD® Kumaş Teknolojisi, muharebe durumunda askeri ani yangından korur.

 • Askeri Yağmurluk için GORE-TEX teknolojisi

  Bu nefes alabilir giysi ayrıca rüzgara, soğuğa ve yağmura karşı yalıtım ve koruma sağlar. Vücuda ergonomik şekilde oturur ve konforlu hissettirir.

 • GORE-TEX Askeri Yağmurluklar için Performance Zone Teknolojisi

  Performance Zone GORE-TEX Ürün Teknolojisi, farklı özelliklerin bir yağmurluğun belirli bölgelerine entegre edilmesine izin verir.

 • GORE-TEX Yağmurluk için GORE® PYRAD® Kumaş Teknolojisi

  Yeni GORE® PYRAD® Kumaş Teknolojisi hafifliği ve hava koşullarına karşı korumayı, ısı ve aleve karşı koruma özelliği ile bir araya getirmektedir.

 • Yalıtımlı Kıyafetler için GORE® WINDSTOPPER® teknolojisi

  Aşırı soğuk ve rüzgârlı koşullarda görev yapan askeri personel GORE® WINDSTOPPER® yalıtımlı kıyafetlerin içinde sıcak kalır ve kendini rahat hisseder.